Bilecik    

Bülent Ortaçgil Senfonik Ortaçgil (2 CD)

Bülent Ortaçgil Senfonik Ortaçgil (2 CD)

Türü Pop
Dili Türkçe

Albümdeki Eserler

CD 1
Niçin
Hiç Canım Yanmaz
Denize Doğru
Benimle oynar mısın?
Olmalı mı olmamalı mı?
Bu İş Çok Zor Yonca
Gece Yalanları
Dalyan Deltası
Telefon
Adalar
Oyuna Devam
CD 2
Değirmen
Bu Su Hiç Durmaz
İstediğini Yap
Ayrıntılar
Mum
Acıtır
Çoktular Ama Hiç Yoktular
Sen Sorumlusun
Sensiz Olmaz
Kimseye Anlatmadım
Çığlık Çığlığa
Tüm Söz ve Müzikler: Bülent Ortaçgil

“Senfonik Ortaçgil” 13 Nisan da Ada Müzik Etiketiyle Yayımlanıyor..

Sohbet Odaları
Sohbet Odaları

2012’de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosunda gerçekleşen SENFONİK ORTAÇGİL konserinin canlı kaydı olan bu albüm yaylı sazlar için bestelenmiş olan “Sen” albümünün tamamının yanısıra, diğer bilinen Ortaçgil klasiklerini de içeriyor.

2 CD ve 2 DVD’den oluşan bu özel set; konserin yanısıra sahne arkası görüntü ve röportajları Bülent Ortaçgil ve yol arkadaşlarının arşivlerinden özel görüntüler, “Mavi Kuş” un ilk kez yayınlanacak olan canlı performans görüntüleri ve Ortaçgil video kliplerinden oluşmaktadır.

Bu konser ‘de Ortaçgil’e 26 kişilik dev yaylı grubu ve orkestra şefi İbrahim Yazıcı ile usta müzisyenler Erkan oğur (Perdesiz gitar), Baki Duyarlar (klavye), Cem Aksel (davul), Gürol Ağırbaş (bas gitar), Birol Ağırbaş (perküsyon), Barlas Tan Özemek (elektrik gitar) enstrümanlarıyla Birsen Tezer ise vokali ile eşlik ediyor..

14 Nisan ‘da İtunes üzerinden on siparişe açılacak olan albüm 21 Nisan & 28 Nisan arası sadece Apple Music üzerinde dinlemeye ve indirmeye açık olacak 28 Nisan’dan itibaren ise tüm dijital mecralarda yayında olacak.. “

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir