Arkadaşlık Avcılar

Fatih Aydın 45’lik Şarkılar

Fatih Aydın 45’lik Şarkılar

Üretici Esen Müzik
Türü Pop
Dili Türkçe

Albümdeki Eserler

Unutulmuş Şarkılar Gibi
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Bu Gece Gitmesen
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Zalim Sevda
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Kül Rengi
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Avare
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Unuttum
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Anne
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Muhteşem Kadın
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Feryad
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Köz
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Haketmedim
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Yaşamak Dediğin-Şiir
Şiir-Müzik: Fatih Aydın
En Uzaktasın
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Leylak Ve Karanfil
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Geçer Sonradan
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Tek Başına
Söz ve Müzik: Fatih Aydın
Kadınım-Şiir
Söz ve Müzik: Fatih Aydın

Albüm konusunda öteki bilgiler

FATİH AYDIN 45’LİK ŞARKILAR’LA DÖNÜYOR,
MÜZİK AŞKA DÖNÜŞÜYOR…

FATİH AYDIN’DAN 45’LİK ŞARKILAR,
AŞKA UZANAN NOSTALJİK NOTALAR…

Kuvvetli şarkı sözleri ve manalı şiirleri yeni jenerasyonla buluşturmak, kendi müziğimizin muhteşem ezgilerini anımsadarak ilerideki kuşakların esin almasını sağlamak üzere çalışmalar icra eden Sanatçı Fatih Aydın, yeni albümü 45’lik Şarkılar ile herkesi müzik dünyasında nostaljik bir yolculuğa çağrı ediyor. Sanatçının birbirinden güzel 15 yeni şarkıdan ve 2 şiirden oluşan albümü Esen Müzik yaftası ile 12 Mayıs’da müzik marketlerdeki yerini alıyor. Albümün resim çekimleri ise tanınmış kişi Resimci Mehmet Turgut tarafından gerçekleştirildi. Türk müzik piyasasında uzun vakit sonra “albüm” ananenini tekrar hayata geçirecek olan çalışma, aşkı değişik manaları ve boyutlarıyla anlatan müzikal bir yolcu…

istanbul sohbet e hoş geldiniz.
istanbul sohbet e hoş geldiniz.

45 yıllık hayat yolculuğunun özeti…

Önceden Serseriler Karnavalı ve Karasevda Senfonisi isimli şiir kitaplarında yer alan şiirlerine yer verdiği Şiirden Şarkılar albümü ile gönülleri fetheden Fatih Aydın, bu kez 45’lik Şarkılar ile müzikseverlere merhaba diyor. Çalışmasının, son 10 yılın en büyük şahsi yeni albümü olduğunu ifade eden sanatçı, çok daha gelişmiş bir sound ele geçirmek için toplam 3 stüdyoda, her biri Türkiye’nin en büyük saz ustaları içinde olan, 80 kişilik bir orkestra ekibi ile çalıştı. Fatih Aydın, bu albümde 45 senelik hayat yolculuğunun bir özetini ortaya koyarken, ironik olarak 1970’lerden günümüze daha önceki 45’lik şarkıların ayak desturu sürüyor. Albümde aşk ve sevgi, çok kuvvetli sözler ve şiirlerle anlatılıyor. Albümün en büyük özelliği ise akustik formda oluşu ve günümüz sounduna değişik bir bakış açısı getirmesi. Albümde zaman müddet tango esintisi karşımıza çıkarken, aniden Kürdilihicazkâr Makamı’nda bir sanat müziği yapıtı ile karşılaşabiliyoruz. Bir takım zaman Anadolu bozkırında bir bozlak, bazen senfonik bir ağıt, bazı zaman de çok keyifli Balkan ezgileri ile Anadolu’dan dünyaya bir yolculuğa çıkıyoruz.

“Bu albüm, eski şarkılara ve ustalara saygı duruşu…”

İlk albümünde olduğu gibi 45’lik Şarkılar’da ki tüm söz, müzik ve şiirlere de imza atan Fatih Aydın, albümünü şu sözlerle konu alıyor: “Günümüz popüler kültürünün hızla akıp giden şarkılarının aksine 45’lik şarkılar hala dilimizden düşmeyen eski zaman şarkılarına ve eski ustalara bir saygı duruşu. Anadolu müziği bilinenin aksine mahalli bir müzik formu değil. Anadolu insanoğlununın Moğolistan’dan Viyana’ya kadar olan büyük yolculuğunun ezgiler toplamıdır. 45’lik Şarkılar işte bu üniversal müzik formuna atıfta bulunuyor ve insanoğlunun en büyük özelliği olan aşık olabilme gücünü konu alıyor.”

“Anne şarkısının bende özel bir yeri var.”

Albümdeki; Anne, Unuttum, Unutulmuş Şarkılar şeklinde, Feryad, Köz, Bu Gece Gitmesen, Kalpsiz Sevda, En Uzaktasın, Avare, Tek Başına, Hak Etmedim benzer biçimde şarkılar, klipleri ile ekrandan da müzikseverler ile buluşacak. Yalnızca bunlar içinde Anne isimli parça Fatih Aydın için değişik bir yere haiz. Sanatçı “Anne şarkısının bende özel bir yeri var. Çok yolcu etmiş, hayatı sanki yollarda geçmiş biri olarak; beni çok özleyen anneme kim bilir en çok söylemiş olduğim söz olan ‘Anne ben geldim’ tümcesi bu albümde şarkı oldu. Orada ülkemizin cefakâr annelerine ait genel bir öyküyü anlatmaya çalıştım. Anne, albümde yer edinen hanımım şiiri ile de çok derin bağları olan bir şarkı. Uzun müddetten beri güzel bir ‘anne’ şarkısı olmamıştı. Çok mutluyum bu yüzden.” diyor.

45’lik Şarkılar’da büyük ustalar bir arada…

45’lik Şarkılar, Fatih Aydın’ın çok özel isimlerle beraber çalıştığı bir albüm. Sanatçı albümde imzası bulunan ustaları; “Teşekkür borçlu olduğum isimlerin başlangıcında tanınmış kişi Orkestra Şefi Osman İşmen, müzikal manada ruh ikizim Müzik Direktörü Çağrı Kodamanoğlu, Faruk Paker ve Sina Polat gibi isimler geliyor. Ayrı olarak Erdinç Şenyaylar’dan Mustafa İpekçioğlu’na, Serhan Yadsıman’dan İsmail Soyberk’e, Eyüp Hamiş’ten Mehmet Akatay’a akla gelebilecek tüm büyük müzisyenler de albüme renk kattı.” sözleriyle sıralıyor.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir