Bilecik    

İzmir Karadeniz Evlilik

İçindekiler

İzmir Karadeniz Evlilik

Hayallerinde hep bir Karadeniz düğünü mü var? Karadeniz evlilik sitesine üye olup, hayallerini gerçeğe dönüştürebilirsin

İzmir Karadeniz Evlilik sitesi

 

Karadenizli olarak hangi şehirde yaşarsan yaşa Karadeniz evlilik geleneklerine göre mi bir düğün hayal ediyorsun? Bunu gerçekleştirebileceğini söylersek ne düşünürsün peki? Çevrende daha önce senin benzer karaktere sahip birilerini bulamamış olman seni hayal kırıklığına uğratmasın. Karadeniz evlilik sitesi sayesinde mutluluğu sen de tadacaksın. İzmir’de yaşıyor olsan bile Karadenizliler gibi bir düğün yapabilirsin. Önemli olan seninle aynı şekilde düşünen insanla hayatını birleştirmeye karar vermek.

Aydın Sohbet Odalarında
Aydın Sohbet Odalarında

Karadeniz Evlilik

Nişan gününden bir gün önce okuyucu vasıtasıyla mahalle ve köy halkı nişan merasimine davet edilir.

Kız evine gelen davetliler ikramla karşılanır. Nişan gösterme ve yazdırma işi bittikten sonra kız ve oğlan sahipleri ve üç mutemet kimse tarafından kızın ayrıca ifadesi alınır ve bir odaya çekilerek mahallesinin veya köyün insanına Dini nikah kestirilir. Dini nikahtan sonra şeker veya baldan yapılan şerbetten ikram edilir.

Resmi nikah merasimi yapıldıktan sonra düğün hazırlıklarına başlanır. Düğünler genellikle pazartesi öğleden sonra başlar Cuma günü akşamına kadar sürer. Misafirler nişanda olduğu gibi okuyucu vasıtasıyla davet edilirler. Misafirler genellikle düğün müddetince oğlan evinden yer içerler. Bunun için düğüne gelenler bil hassa köylerde bulgur, yağ vs. yiyecekler getirirler. Düğünün ikinci günü alayla kız evine kınacı gidilir. Üçüncü günü geline hamam yapılır. Dördüncü günü damat tıraşı ve damadın hamama götürülmesi yapılır. Gelin oğlan evine götürülür. Güveyi Yatsı Namazının cami de veya köy odasında cemaatle kılındıktan sonra sağdıcı ve arkadaşları tarafından evine götürülür. Cuma günü temizlik ve yemeği müteakip damat sağdıç evine gider. Akşama kadar eve uğramaz. Bu gün gelin görmeye gidilir.

 

Hayal ettiğin düğünü İzmir’de yapmak zorunda kalsan bilse tüm geleneksel adetleri yerine getirebilirsin. Sadece bunu istemen yeterli. Aşkı bulamıyorsan, izin ver o seni bulsun.

 

Popüler aramalar

Kürt Evlilik

Yunan Evlilik

Gürcü evlilik

Laz Evlilik

Ermeni evlilik

Bilimsel Evlilik

Evlilik

Evlilik Siteleri

Türk evlilik

 

 

Karşıyaka Karadeniz Evlilik

 

Yepyeni bir heyecan ve kalp çarpıntısı için arkadaş arıyorum diyen, arkadaşlık Karşıyaka aramasıyla hayallerindeki aşka kavuşanlar arasına girmeye hazırlan.

 

 

Arkadaşlık Karşıyaka İzmir Karadeniz Evlilik

 

Arkadaş ve iş çevrende aradığın aşk ile tanışma şansını yakalayamadıysan, her zaman düşlediğin mutlu bir ilişki yaşamak ve hatta belki de evlilik yolunda ilerlemek için arkadaşlık siteleri veya evlilik siteleri için üyelik oluşturabilirsin. Oluşturduğun üyelik ile site içindeki profilleri ücretsiz olarak gezebilir ve arkadaş çevreni genişleterek yeni arkadaşlıklar kurabilirsin. Bunun için sana yardımcı olacak birevlilik.com’e üye olmaya ve buradaki arkadaş arama butonu ile senin kriterlerine uyan kız arkadaş ya da erkek arkadaş araması yapmaya var mısın?

Seni bekleyen partner ile tanışma fırsatını kaçırma ve elini çabuk tut. birevlilik.com’e üye olarak yeni bir arkadaşlık, yepyeni bir heyecan ve kalp çarpıntısı için arkadaş arıyorum diyen, arkadaşlık Karşıyaka aramasıyla hayallerindeki aşka kavuşan şanslı kişiler arasına girmeye hazırlan.

İkinci evliliklerini yapmak isteyen binlerce kişinin de arkadaşlık sitelerinde mutluluğu aradıklarını unutma. Sen de hayalindeki dul bayan ile burada tanışabilir, hayatının geri kalanını keyifle geçirebilirsin.

 

Diğer ilçe sayfalarımız

Arkadaşlık Aliağa

Arkadaşlık Balçova

Arkadaşlık Bayındır

Arkadaşlık Bayraklı

Arkadaşlık Bergama

Arkadaşlık Beydağ

Arkadaşlık Bornova

Arkadaşlık Buca

Arkadaşlık Çeşme

Arkadaşlık Çiğli

Arkadaşlık Dikili

Arkadaşlık Foça

Arkadaşlık Gaziemir

Arkadaşlık Güzelbahçe

Arkadaşlık Karabağlar

Arkadaşlık Karaburun

Arkadaşlık Karşıyaka

Arkadaşlık Kemalpaşa

Arkadaşlık Kınık

Arkadaşlık Kiraz

Arkadaşlık Konak

Arkadaşlık Menderes

Arkadaşlık Menemen

Arkadaşlık Narlıdere

Arkadaşlık Ödemiş

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir