Bilecik    

Kameralı Sohbet

İçindekiler

Kameralı Sohbet

 

Merhaba daha önceki yazılarımızda sizlere sohbet ve chat konusunda, bunu nasıl yapacağınıza dair bir çok bilgiler verdik. Tabiî ki kendi arasında çok fazla kategoriye ayrılan chat, üzerinde fazlaca durulması gereken bir sosyal realitedir. Bu konumuzu ise ben kameralı sohbet üzerine seçtim, hep karşılıklı birebiri yazışarak hem de bunu görüntülü yani kameralı bir şekilde nasıl yapabileceğimizi öğreneceğiz.

 

Kameralı sohbet yazımız ile sizlere web sitemiz üzerinde nasıl kameralı sohbet edeceğinizi anlatacağım hem de kameralı sohbet’in nasıl gerçekleştiği hususunda sizler bilgi sahibi olacaksınız. Öncelikle son yıllarda popülaritesi hızla artan ve her chat kullanıcısının ilgisi çekmeyi başaran bu yeni kategoriye kısaca değinmek istiyorum. Bildiğiniz gibi daha önceleri kameralı sohbet sadece msn, skype vb. programlar aracılığı ile sağlanıyordu. Web üzerinden böyle bir sohbet şekli yoktu. Çağın getirdikleri yenilikleri çok iyi takip eden sohbet siteleri, kameralı sohbet’i kendi web siteleri üzerinde kullanabilmek ve ziyaretçilerine daha eğlenceli bir ortam sunmak adına, görüntülü konuşmaya imkan sağlayacak appletler aracılığı ile web sitelerine bütünleşmiş ettiler.

Kameralı Sohbet SİTELERİ

Bilecik sohbet odamızda
Bilecik sohbet odamızda

Sonuç olarak ortaya harika bir çalışma cıktı ve sohbet odaları üzerinde tanışan kullanıcılar artık msn vb. programlara ihtiyaç duyamadan anında kameralı sohbete başlama imkanı buldular.

Peki bunu nasıl gerçekleştirebiliriz. Buyurun size kolay ve acık bir anlatım ile nasıl yapacağınızı söylüyorum; Öncelikle kameralı sohbet imkanı veren bir sohbet sitesi buluyoruz. Daha sonra sohbet

Paneli aracılığı ile odalara giriş yapıyoruz. Bilgisayar ekranımızın sağ tarafında alt alta sıralı şekilde oda isimleri ve onların hemen yanında diğer kullanıcıların nicklerini göreceksiniz. Kameralı sohbet etmek istediğimiz rumuza iki kez tıkladığımızda acılan yeni pencere üstünde görüntülü sohbet başlat linkine tıklıyoruz ve diğer kullanıcının daveti kabul etmesini bekliyoruz. Hepsi bu kadar değerli web site ziyaretçilerimiz.

Görüntülü Chat

Görüntülü chat açılımını yapacağız ilkönce başta. Görüntülü muhabbet iki kişinin bilgisayarları başlarında sahip oldukları kamera sayesinde kameralarını açarak görüntülü yek şekilde, yazılı ve konuşmalı olarak chat yapmasıdır.

Görüntülü Chat yapmak kolay olup her hangi bir zorluğu bulunmamaktadır. Birtakım kameralı muhabbet siteleri panellerinde eklenti indirmek gerekmektedir. Sitemizde görüntülü muhabbet yapabilmek için herhangi bir yazılım veya eklenti indirmenize lüzum yoktur. Bilgisayarınızda web cam var ise ve kurulu ise yani bilgisayarınızın kamerası çalışıyorsa sorunsuz bir şekilde chat yapabilirsiniz.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir