AŞK İLE SOHBETİN TUTUMU

Kerem Görsev Spring Water (Plak)

Kerem Görsev Spring Water (Plak)

Üretici Emre Müzik
Türü Jazz
Dili Türkçe

Albümdeki Eserler

A Yüzü:
Spring Water
Weekend
Lady Misty
Simple Day
B Yüzü:
Requiem For Soma
Marathi İsland
Innucence
Mistrust

Albüm konusunda diğer bilgiler

KEREM GÖRSEV’İN 17. ALBÜMÜ
SPRING WATER
MÜZİK MARKETLERDE YERİNİ ALDI

Kerem Görsev’in, Los Angeles’ta United Records’ta kaydettiği 17. Albümü ‘Spring Water’, Emre Müzik A.Ş. Yaftasıyla, raflardaki yerini aldı.

‘Spring Water’da yer edinen bestelerin, Kerem Görsev için birbirinden değişik manaları var. Senelerdir albümlerinde bahar temalı besteler çalan, güzden ilkbahara geçişi, pastel renkli bir dünyadan renkli bir dünyaya geçiş olarak hissettiğini anlatan Görsev, tüm yapıtlarını bu hissiyatla yarattı. “Spring Water” albümünü eşi Pınar Görsev’e ithaf eden Kerem Görsev, öteki yapıtlarının manalarını şu şekilde anlatıyor: “Albümdeki “Requiem For Soma”, yaşamını yitiren madencilere; “Lady Misty”, Bolognes köpeğim Misty’e; “Mistrust”, hıyanete uğramış olduğumız bir anda yazdığım bir beste. “Simple Day”, rahat yaşamış olduğum bir günün hikâyesi; “Weekend”, mutlu yedi gün sonu sabahı yazdığım jazz waltz; “Marathi Island”, sevmiş olduğim ve sık gittiğim bir Yunan adası; “Innocence”, yıllar önce kızım Nisan’a yazdığım bir beste.”

Tüm bestelerin Kerem Görsev’e, tertip etmelerin ise önceden Londra Philharmoni ve Prague Philharmoni orkestra kayıtlarında beraber çalıştığı 2 Grammy ödüllü Piyanist & Aranjör Alan Broadbent’e ait olduğu albüm kayıtlarını, Grammy ödüllü efsane Bill Schnee üstlendi. Davulda Joe LaBarbera, kontrabasta Darek Oles eşlik ettiler. L.A. Strings 24 kişilik ekipleriyle albümde bulundular .

Albümün mastering çalışmaları, UK Manchester’da Gareth Williams tarafından yapıldı. Stüdyoda albüm kayıt esnasında Alper Nakri tarafınca Lady Misty ve Simple Day adlı parçalara video çekildi.

“Spring Water” albümü CD & LP olarak Emre Müzik A.Ş. Tarafınca basıldı.

Bu albümün diğer bir özelliği de Kerem Görsev’in piyano ile tanışmasının 50. Seneye eşit gelmiş olması (1967 – 2017). Kerem Görsev, 1967 seneninde İstanbul Belediye Konservatuarı yarı vakitli piyano kısmına girip daha sonrasında 1972 seneninde Devlet Konservatuarına geçerek eğitimine devam etmişti.

Kerem Görsev, hayatta en mesut olduğu anlardan birisinin, Alan Broadbent’in, kendi bestelerini aranje edip, e-postayla notaları ve müzikleri yollaması; ve fark parçaların art arda gelmesi olarak konu alıyor. Tam da bu noktanın, kendisini dünyanın en varlıklı kişisi ve Bill Gates’ten de varlıklı hissetmesini sağladığını dile getiriyor.

KEREM GÖRSEV’İN ALBÜME DEĞİN NOTLARI:

“Claus Ogerman, Gordon Jerkins, Nelson Riddlle, Robert Farnon, Johnny Mandel, Alan Broadbent benzer biçimde efsane aranjörlerin yazdıkları orkestrasyonları hayranlık ötesi bir duyguyla dinleyip hayaller âlemine girerdim. Dünya caz evveliyatına baktığımız vakit kadın ve erkek vokalistlerin ve tüm caz müzisyenlerinin büyük orkestralar veya yaylılarla yaptıkları çok özel kayıtları görürüz. Konservatuar senelerimde keman ve viyola çaldığım için büyük yaylı gruplarını dinlemek bana başka duygular vermiştir. 1996 seneninde yaptığım “For Murat” albümümde Türkiye’nin kıymetli aranjörü Kamil Özler’le iki parça için büyük orkestrayla çalıştık. Bu çok zevkli seslerin devamını istedim.”

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir