Bitlis Sohbet odamızı açmış bulunmaktayız.

Kırklareli Sohbet

İçindekiler

Kırklareli Sohbet

Diğer illeri içeren chat siteleri ve sohbet odalarının aksine Kırklareli sohbet odaları inanılmaz güzel kadınları ve aynı derecede yakışıklı olan erkekleri ile her kesimden vatandaşlara çok yüksek güzellikte adaylar sunmaktadır. Trakya’ da ki yaşam tarzı da göz önünde bulundurulduğunda bu bölgedeki sohbet odalarında yapılan chat ile çok sıcak sohbetlerin yaşanacağı da aşikârdır.

 

Kırklareli Sohbet odaları

 

Kırklareli sohbet odalarına hoş geldiniz, Türkiye’nin seçilmiş illerinden biri olan Kırklareli bu anlamda bir çok insana ev sahipliği yapmaktadır Kırklareli ve cevre ilçelerinden sizlerde bay veya bayan arkadaş bulmak istiyorsanız özel chat web sitesi bu anlamda sizlere kolaylık sağlıyor Kırklareli chat odası ve Kırklareli chat odaları aynı zamanda siz değerli Kırklareli halkına ücretsiz sohbet imkanı sağlamaktadır bu web sitesinde aynı zamanda mobil sohbet uygulamaları ile bağlanabilirsiniz Bu web sitesinde aynı zamanda Kırklareli kızlarla sohbet, Kırklareli sohbet, Kırklareli sohbet odaları, Kırklareli chat, Kırklareli chat odaları, Kırklareli chat odası, Kırklareli mynet sohbet, Kırklareli mobil sohbet, Kırklareli ücretsiz sohbet, Kırklareli bayanlarla sohbet, Kırklareli kadınlarla sohbet, Kırklareli dul sohbet, Kırklareli gerçek sohbet, Kırklareli esohbet vb içeriklere ulaşabilirsiniz Kırklareli halkına böyle bir hizmeti sunmak bizlere onur vermektedir, lütfen bu siteye girdikten sonra site ve sohbet kurallarına uyunuz

Sohbet Odaları
Sohbet Odaları

Kırklareli Sohbete nasıl gidilir

İstanbul Edirne otobanına girdikten sonra sırasıyla Avcılar – Hadımköy – Çatalca – Kumburgaz – Selimpaşa – Silivri – Kınalı sapaklarını geçtikten sonra Çerkezköy sapağına girip yaklaşık 10 kilometre gidince Çerkezköy merkezine gelinir, buradan Saray istikameti takip edilerek 20 kilometre sonra Saray’a geliyoruz. Saray’dan sonra 30 Kilometre daha giderek Kıyıköy’e varıyoruz. Yol İstanbul merkezli olarak ölçüldüğünde yaklaşık 165 – 170 kilometre kadar. Eğer aracınız yok ama daha başka nasıl gelirim diyorsanız, İstanbul Esenler otogarından her gün saat 16:00’da Kıyıköy’e otobüsler kalkmaktadır. Firmalar ise “Yonca Seyahat” “Kale Seyahat” ve “Aydın Turizm”. Daha farklı bir yol arıyorsanız 500 Evler’den Arnavutköy istikametini takip ederek “Saray” tabelasını buluyoruz ve Subaşı, Tayakadın, Binkılıç gibi köylerin içinden geçerek Saray’a ulaşıyoruz, Saray’dan sonraki yolumuz yine aynı 30 kilometre bol virajlı ve ağaçlıklı bir yola giriyoruz. Saray’dan sonra ise önce Güngörmez sonra Bahçeköy’ü geçiyoruz. Bahçeköy’den sonra Başka bir sayfiye yeri olan Kastro sapağını görüyoruz. Kastro sapağından sonra yaklaşık 10 – 15 dakika sonra yolumuz sona eriyor.

Kırklareli Sohbet Tarihi

İmparator Neron, Trakya Valisi olduğu yıllarda o zamanki adıyla Salamidoresoy’e sayfiye-ye gelirdi. Köyün girişindeki kapı o çağlardan kalma Bizans eseridir. Köy çevresinde sur kalıntılarına rastlamak müm-kün. Daha sonraki yüzyıllarda Midye adını alan köye (Bu ismin kimler tarafından veril-diği bilinmiyor) balıkçılıkla geçi-nen Rumlar yerleşmiş. Köyde şu anda Selanikli Türkler yaşa-makta. En önemli ve tek sayılabilecek yapısı “Aya Nikola Manastırı”. Kayaların oyulmasıyla oluşturulmuş manastır hakkında pek bilgi yok. Bir sava göre Cenevizlilerden kalma imiş. Manastır oldukça bozulmuş. Taş sütunlar erimiş, içeride belli belirsiz mezar kalıntıları var. Kanlı havuz diye adlandırılan bölüm, taş parçalarıyla dolu. Bu havuzda, Hıristiyan din adamlarınca suçlu bulunan kimseler, boğularak öldürülüyormuş. İstanbuldan 164 km. Uzaklıkta olan Kıyıköy’e, Edirne (TEM) yolunu izleyerek Çerkezköy ayrımından Saraya sapıp bol virajlı yolu izleyerek gidilir. Gezilip görülmeye değer bir mekan.

  1. yüzyılda yapılan ve Bizans döneminin dini eserleri arasın-da yer alan bu manastır, kaya-lara oyularak inşa edilmiş. İlçenin kuzeybatısındaki vadi-nin yamacında yonca planlı bir şapel, tek nefli büyük planlı bir kilise ile bunun yanında düzen-siz yerleştirilmiş odalar, mezar şapeli ile düzgün hücrelerden oluşan kompleksin duvarlar-ında kazınmış haçlar, bazı resimler, çeşitli kabartmalar bulunuyor. Kıyıköy ortaçağ Salmydessosu ‘nun surla çevrili alanı içinde yer almış doğusu Karadeniz’e, kuzey ve güneye bakan yamaçları dere vadisine dimdik inerken, sadece batı yönü geçit vermiş antik kentin surları, ilk kez Lustirianus döneminde 6. yüzyılda yapılmış. 9 ve 10. yüzyılda da onarım görmüş. Duvar yüksekliği yer yer 6 metreyi bulan surların kalınlığı ise 2.20 metre.
“Trakya’nın Karadeniz kıyıla-rında bir şirin köy Kırklareli !”

 

Kıyıköy Kırklareli’ne bağlı küçük bir köy. Doğal bir limana sahip kıyıları balıkçılar için iyi bir sığınak… Köy Karadeniz’e bakan yüksek tepeler üzerine kurulmuş. En önemli geçim kaynağı balıkçılık ve ormancılık. Köy’e Bizans döneminden kalma bir şehir kapısından giriliyor ve bölgede sur kalıntılarına rastlamak mümkün. Balıkçılıkla uğraşan Rumların yerleştiği bu bölgeye önceleri “Midye” adı verilmiş. Günümüzde Kıyıköy adıyla anılıyor ve bölgede Selanikli Türkler yaşamakta. Çevre ilçe ve köyler ise; Saray, Bahçeköy, Güngörmez, Aksicim, Kömürköy, Sergen (kışlacık), Vize’dir.

 

 

 

Anahtar Kelimeler: Kırklareli sohbet, Kırklareli sohbet odaları, Kırklareli sohbet sitesi, Kırklareli sohbet siteleri, Kırklareli gerçek sohbet, Kırklareli bayan sohbet, Kırklareli bay sohbet, Kırklareli bayanlarla sohbet, Kırklareli canlı sohbet, Kırklareli chat, Kırklareli chat odası, Kırklareli sanal sohbet, Kırklareli chat odaları

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir