Arkadaşlık Beşiktaş

Maraş arkadaşlık sitesi

İçindekiler

Maraş arkadaşlık sitesi

 

Maraş arkadaşlık sitesi, Maraş arkadaşlık siteleri, Maraş arkadaşlık, Maraş, arkadaşlık sitesi

Kahramanmaraş arkadaşlık sitesi – Kahramanmaraş arkadaşlık – Kalpleri buluşturan kesme dondurması!

 

Kahramanmaraş dostluk sitesi – Kahramanmaraş arkadaşlık – Kalpleri buluşturan kesme dondurması!

 

Kahramanmaraş, Doğu Akdeniz’in illerinden biridir fakat genel bir yanılgıyla Güneydoğu ili zannedilir, aynı zamanda Güneydoğu illerine de benzer. Merkezi Ahir Dağı eteklerinde bulunan kentte genel olarak Akdeniz iklimi görülür. 1,1 milyon insanoğlunun yaşadığı Kahramanmaraş, Kurtuluş Savaşı’ndan sonra bağımsızlık madalyası alarak “Kahraman” unvanını kazanmıştır. Eski çağlardaki adı ise Markasi olan Maraş, Karacaoğlan, Aşık Mahzuni Şerif, Necip Fazıl Kısakürek, Tahsin Yücel, Metin Kaplan, Serdar Bilgili benzer biçimde her alandan büyük ve ünlü insanlar yetiştirmiştir.

 

Sohbet Odaları
Sohbet Odaları

 

    Trabzon Caddesi dostlukların buluşma noktası

 

 

Sayısız edebi esere konu olan Maraş insanı; temiz cana yakın, modern, biraz da muhafazakardır. Arkadaşlıkları sağlamdır, toplumsal ve etik değerlere önem verir. Maraş’ta romantik arkadaşlıklar şehrin gelişmiş semtlerinde biraz da olsa yaşanabilir. Maraş’ın en büyük ve işlek caddesi Trabzon Caddesi ve Bulvarı arkadaşlıkların buluşma noktasıdır. Bunun haricinde Piazza, Kapalıçarşı, Arnelia avm ve sineması da Malatyalıların toplumsal hayatlarında önemli yer tutan mekanlardır.

 

 

 

Kahramanmaraş denilince akla ilk başlarda dövme dondurması gelir. Dünyanın aslabir yerinde bu tarz bir dondurma yoktur ve bu tat Maraşlıların adeta yaşam biçimı olmuştur. Arkadaşlık yapılan hemen her mekanda dondurma yiyecek adettendir.

 

 

 

Maraşlı halk kahramanı Sütçü İmam’ın adının verildiği şehrin tek üniversitesi Maraşlı gençlerin sevmiş olarak okumuş olduğu eğitim kurumudur. Büyük bahçeleri, bilimsel nitelikli kadrosu ve donanımıyla dikkat çeker. Üniversite gençliği bilimsel geziler ve gönüllü çalışmalarla hem eğitimlerini pekiştirmekte bununla birlikte arkadaşlık ilişkilerini geliştirmektedir.

 

Kahramanmaraş Arkadaşlık Sitesi

Kahramanmaraş dostluk Sitesi

Kahramanmaraş dostluk sitesinde bay arkadaş bul, Kahramanmaraş arkadaşlık sitesi bay arkadaş arama, Kahramanmaraş arkadaşlık sitesinde kadın arkadaş araması ile Türkiye’nin lider dostluk ve evlilik Sitesine hoş geldiniz…

 

İnternet teknolojilerinin ilerlemesi yaşamımıza bir çok yenilik getirirken bizlere de çok farklı bir dünya kurdurmaya başladı. En güzel yanı ise kültürler arası etkileşimin çok hızlı oluşu. Doğal olarak ki bu etkileşim sayesinde bir çok alışkanlıklarımızda değişti. Hayat planlarımız bile internet çağına nazaran yapılıyor. Herkes bir grubun bir kitlenin parçası olmuş durumda. Ve bu kitleler bir kar topu misali çok hızlı bir şekilde büyüyerek devasal noktalara ulaşabilmektedir.

 

 

 

Kahramanmaraş, eski ve halk arasındaki adıyla Maraş, Türkiye’nin bir ili ve en kalabalık on sekizinci şehri. 2014 itibarıyla 1.089.038 nüfusa haizdir. Kurtuluş Savaşı’nda işgale direnişi nedeniyle TBMM tarafından 5 Nisan 1925’te şehre İstiklal Madalyası verildi. 7 Şubat 1973’te Maraş olan adı, Kahramanmaraş olarak değiştirildi.

 

Tarihçe

 

Tekir Vadisi, Döngel Köyündeki mağaralarda meydana getirilen araştırmalarda ele geçen buluntular yörede insan yerleşiminin Üst Paleolitik Çağda başladığını; Neolitik, Kalkolitik ve Eski Tunç Çağlarında da sürdüğünü göstermektedir.2009 senesinde Kahramanmaraş merkezde yapılan kazılar esnasında da M.S. 300-400 yıllarına ait olan Germenicia Antik Kentine dair bazı mozaikler bulunmuş ve üzerlerinde çalışmalara başlanmıştır.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir