istanbul sohbet e hoş geldiniz.

Nazan Nihal Ayrılıklar Öldürmüyor

Nazan Nihal Ayrılıklar Öldürmüyor
nazan ayrılıklar oldurmuyor, Nazan Nihal Ayrılıklar Öldürmüyor, Nazan nihal full album

Üretici Poll Production
Türü Pop
Dili Türkçe

Albümdeki Eserler

Ayrılıklar Öldürmüyor feat. Tuna Velibaşoğlu
Söz ve Müzik: Nazan Nihal
Kaprissiz Kız Mı Olur
Söz ve Müzik: Nazan Nihal
Stepne
Söz ve Müzik: Nazan Nihal
Kız Gibi Çocuk
Söz ve Müzik: Nazan Nihal
Kalpteki Evet
Söz ve Müzik: Nazan Nihal
Tembel Aşık
Söz ve Müzik: Nazan Nihal

Albüm konusunda öteki bilgiler

Ayrılıklar öldürmüyor, hissizleştiriyor; hesabına kuvvetli olmak tecrübe ediyor …

Nazan Nihal

Çocuk yaşta müzik ve söz yazarlığı ihtirası süregelen yalnızca akademik ve ülkücü bir ailenin ferdi olarak bu ihtirasını kendi içinde saklıca yaşamak zorunda kalan Nazan Nihal’in Ankara Üni. Eczacılık Fakültesi’ne girişi, hayatındaki ehemmiyetli dönüm noktalarından birisi oldu. Biriktirdiği harçıklarıyla ailesinden saklı gizli ilk elektro gitarını aldıktan sonrasında ilk rock grubunu kurarak profesyonel müzik hayatına adımını atmış oldu. Ankara’da kurduğu ve elektro gitaristliğini yaptığı gruplarıyla, büyük şehirlerde başarılı performanslara imzaladı. Yurt içinde ve dışında tertip eden bir çok müsabaka ve etkinlikte birincilik ve özel ödüllere layık görüldü.

İlmi nitelikli kariyerini ve sanat hayatını, başarılı bir halde dengelemeyi muvaffak olabilen ender insanlardan olan Nazan; mezuniyetinin peşinden bir yandan konserler ve stüdyo kayıtlarına koştururken öteki yandan da yüksek lisansını ve doktorasını da bitirerek doktor eczacı ünvanını kazandı.

Bir köşede biriktirdiği İngilizce ve Türkçe bestelerini kendisi anlatmaya karar verince, şarkıcılık kariyeri başlamış oldu ve ilk albümü için kollarını sıvadı. Abümünün prodüktörlüğünü, talebelik senelerinde tanıştığı ve sağlam bir arkadaşlık kurduğu SEKSENDÖRT grubu solisti Tuna VELİBAŞOĞLU’na teslim etti. İki kafadar ellerindeki kısıtlı olanaklarla ve Nazan’ın albüm kayıtları esnasında başka bir kıtaya, Amerika’ya, taşınmasına karşın 1 sene gece gündüz çalışarak, 6 türkçe 2 ingilizce yapıta imzaladılar.

Kuvvetli ve çağdaş bir kadının aşka, ayrılıklara, ilişkilere ve hayata bakışını zaman vakit günümüz ilişkilerini tiye alarak özetleyen albüm, müzikli bir hanım günlüğü keyfinda. Albüme ismini veren “Ayrılıklar Öldürmüyor” şarkısında Nazan Nihal ve Tuna Velibaşoğlu düetini dinlemek olası. Aynı şarkının Ertuğ İlhan tarafından çekilmiş bir de videosu bulunmakta.

Poll Production yaftasıyla raflarda ve tüm dijital platformlarda yerini alan “Ayrılıklar Öldürmüyor” albümünün tüm söz ve müzikleri Nazan’ın kendisine ait. Türkiye’ nin genç ve ehemmiyetli müzisyenlerinin bulunduğu albümün sürpriz isimi ise, dünyaca tanınmış kişi caz piyanisti ve kompozitör, Utar Artun … Albümün miksleri ünlü müzisyen Alper Gemici’ye, mastering işlemleri ise Steve Fallone’ ye ilişkin .

Müzik hayatlarına AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’da idame eden Nazan Nihal ve Utar Artun’nun, NEOTOLİA isminde bir de folk caz grupları var. Anonim türkçe yapıtların çağıl ve caz tertip etmelerinin yanı sıra kendi bestelerine de yer verdikleri ilk iki albümlerine dijital platformlar aracılığıyla erişmek mümkün.

 

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir