Arkadaşlık Beykoz

Süryanilerde Evlilik

İçindekiler

İzmir Süryani evlilik

Yetiştirildiğin inancın ve kültürün devam etmesini istiyorsan ve Süryani evlilik gelenekleri ile hayatını birleştirmek istiyorsan, Süryani evlilik siteleri ile mutluluğu yakalayabilirsin.

İzmir Süryani evlilik Sitesi

Hayatımın kadını veya erkeği diyebileceğin o insanı mı arıyorsun? Ancak çevrende bu sıfatı kullanabileceğin birisini bulamadın mı? Peki ya günümüzde artık herkes tarafından kullanılan internet sayesinde hayatının aşkını bulmaya ne dersin? Arkadaşlık ve evlilik siteleri seni hep beklediğin ama bir türlü bulamadığın doğru insanla karşılaştırmak için bekliyor. Yapman gereken sadece üye olmak ve sohbete başlamak. Sohbetyek’e üye olmak ise tamamen ücretsizdir. Üye olduktan sonra profiline Süryani evlilik yapmak istediğini belirtebilir bu sayede diğer üyelerde senin hayalinin ne olduğunu rahatça anlayabilirler.

 

Süryanilerde Evlilik

İnançlarıyla ön plana çıkmış birçok toplumda olduğu gibi Süryanilerde de evlilik kurumunun temelini, din oluşturmaktadır. Ancak inançla birlikte bölgesel yapı ve geleneklerde evlilik kurumunun şekillenmesinde önemli bir etkiye sahiptir. 19. yüzyılda Mardin Süryanilerinde evlilik evlenecek taraflardan çok ailelerin karar ve rızasıyla gerçekleşmekteydi.

Beşik kertmesi ve görücü usulü Süryani evliliklerinde sık rastlanan durumlardı. Nişandan sonra nikâh ve düğün törenleri kilisede yapılmaktadır. Belli bir süre nişanlı kalan çiftlere medeni nikâh kıyıldıktan sonra dini nikâh kıyılmaktadır. Düğün günü belirlendikten sonra bütün cemaatin katılımıyla büyük bir nikâh töreni yapılmakta, kilisede kutsal evlilik bağı için gereken nasihat edilip kadın ve erkeğe görevleri anlatılmaktadır. Süryanilerde evlendikten sonra boşanma yoktur. Düğünün Pazar günü olması şart olmakla birlikte ancak mazeretli bir durum olduğunda diğer günlerde de yapılabilmektedir. Çarşamba ve Cuma günleri İsa Mesih çarmıha gerildiği için, o günler hüzünlü olduğundan ve oruçlu tutulduğundan bu günlerde düğün olmaz. Eskiden düğünler evlerde yapılır, kızın babası veya abisi gelini damada teslim ederdi. Günümüzde ise damat ve gelin kilisede bir araya gelir nikâhtan sonra da beraber evlerine gitmek üzere kiliseden ayrılırlar. Süryanilerde geline Müslümanlardaki gibi kırmızı kuşak bağlama olayı yoktur. Düğün öncesi çeyiz sergileme âdeti yoktur. Kına gecesi Cumartesi’yi

Pazar’a bağlayan gece yapılır. Geçmişte önce dini nikâh daha sonra resmi nikâhın yapılması önemliydi ancak günümüzde tam tersi uygulanmaktadır.

Bilecik sohbet odamızda
Bilecik sohbet odamızda
Foça İzmir Süryani evlilik

Mutluğu yakalamak için tek yapman gereken internette arkadaşlık Foça araması yapmak hayatının aşkı ile tanışma fırsatına kavuşmak

Foça Süryani evlilik

Yeni bir arkadaşlık kurmak ve yeni bir arkadaş edinmek senin için çok kolay olmuyor mu? Öyleyse arkadaşlık kurmada sıkıntı yaşayan binlerce insan gibi sen de arkadaşlık siteleri için profil oluşturabilirsin. Profil oluşturduğun arkadaşlık sitelerinde, kolay bir şekilde kullanabileceğin arkadaş arama butonu sana belki de her zaman aradığın, hayallerini süsleyen o kız arkadaş ya da erkek arkadaş ile tanışma fırsatını sunacak. Aradığın aşk ile tanışmak için daha fazla beklemene gerek yok. Hemen harekete geç ve sen de arkadaş arıyorum diyen binlerce kişi arasındaki yerini al.

Artık yaşın geldiyse ve evlilik hayalleri kurmaya başladıysan, uygun evlilik siteleri için de profiller oluşturmaya başlayabilirsin demektir. Örneğin İzmir’in şehre özel arkadaşlık sitesi olan Sohbetyek’ girip ücretsiz bir üyelik oluşturabilirsin. Site içinde yapacağın aramalar ile aradığın kriterlere sahip bir aşk, partner ya da ilişki bulabilir çok sayıdaki kişi ile sohbet etme şansı yakalayabilirsin.

Daha önceden bir evlilik yaşamışsan ve bundan sonraki yaşantını yalnız geçirmek istemiyorsan da ikinci baharını yaşayabileceğin dul bayan arkadaşlar bulmak için Sohbetyek’i ziyaret edebilirsin. Tek yapman gereken İzmir Foça’da yaşayan sana uygun arkadaş adaylarını bulmak için internette arkadaşlık Foça araması yapmak.

İzmir Süryani evlilik, İzmir Süryani evlilik sitesi, İzmir Süryani evlilik siteleri, Foça Süryani evlilik, Süryani evlilik

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir