Arkadaşlık Bayrampaşa

Türk evlilik sitesi

İçindekiler

Türk evlilik sitesi

Yurt dışında yaşıyorsan ve Türk evlilik geleneklerine göre bir hayat sürmek istiyorsan ama doğru insanla henüz tanışma fırsatını bulamadıysan, Birevlilik.Com senin için en doğru adres

Türkiye’den uzaklarda mı yaşıyorsun? Hayatını paylaşacağın kişinin seninle aynı kültürden gelmesini mi istiyorsun? O zaman arkadaşlık ve evlilik siteleri sayesinde senin gibi düşünen binlerce kişi ile tanışabilirsin. Yurtdışında yaşıyorsan ve kendi çevrenizden ve Türk olan birini bulmak istiyorsan, arkadaşlık ve evlilik sitelerinden faydalanabilirsin. Örneğin, ailen İzmir’de yaşıyorsa ancak sen yurtdışındaysan, Birevlilik.Com’e üye olarak izmir’de yaşayan kişiler arasında kendine uygun kişiyi arayıp bulabilir, ülkene döndüğünde de onunla yüzyüze sohbet edebilir ve Türk evlilik geleneklerini onunla yaşatabilirsin. İnternet yolu ile başlayan bu arkadaşlık zamanla yerini aşka hatta evliliğe bile bırakabilir.

Arkadaşlık Beşiktaş
Arkadaşlık Beşiktaş

Türk Evlilik Gelenekleri ve Adetleri

Düğünler, tüm dünya kültürlerinde olduğu gibi Türk kültüründe de insanların mutluluklarını ifade eden törenler arasındadır. Hangi tür yerleşim biriminde olursa olsun, hepsinde de standart kalıplar içinde gerçekleşir. Düğünün amacı kuşkusuz, evlenen çiftleri çevreye ilan etmek, duyurmaktır. Demek ki çevre, evlilik olayında önemli bir etmendir. Yani evlilik, sadece bireysel bir olay olmayıp, çevreyi ilgilendiren ve çevrenin de devreye girdiği bir olgudur. Evlenme nedeniyle çiftlerin çevrelerini genişlettikleri de bir gerçektir. Özellikle her iki tarafta akrabalıkların oluşması, bunun başlıca kanıtıdır. Düğün, tüm yakınların ve konu komşunun çağrıldığı daha kalabalık bir şenliktir. Mümkün olduğunca herkes çağrılmaya çalışılır. Çağrı işi, “Okuyucu”larla ya da basılı davetiyelerle yapılır. Okuyucuların armağan vermesi ve alması da geleneklerimiz arasındadır. Kırsal yörelerimizde kadınlar ve erkekler ayrı yerlerde toplanarak eğlenirler. Kırsal kesimde düğünlerimizin nasıl olacağı, eğlence türleri, geleneksel olarak belirlenmiştir. Bunlar yörelerimize göre bazı farklılıklar göstermektedir. Fakat her yöre kendine özgü geleneksel usullerle düğününü yapar. Köy düğünlerinin en yaygın enstrümanı davul, zurnadır. Bunlar, yıllardan beri yurdumuzun her yöresinde sevilen, beğenilen ve düğün simgesi olmuş çalgılardır.

Popüler aramalar

Kürt Evlilik

Yunan Evlilik

Karadeniz Evlilik

Gürcü evlilik

Laz Evlilik

Ermeni evlilik

Bilimsel Evlilik

Evlilik

Evlilik Siteleri

Selçuk

Arkadaşlık Selçuk araması yaparak istediğin aşk ile tanışmak için daha fazla bekleme. birevlilik.com’e üye ol, yazın tadını sevdiğinle çıkar.

Arkadaşlık Selçuk

Çok uzun olmayan sahil şeridi ile Selçuk, İzmir’in tarihi açıdan en önemli yerleri arasında bulunuyor. Bu güzel ilçede yalnız geçecek bir yaz tatili kimsenin hoşuna gitmez. Sen de aynı fikirdeysen yalnızları buluşturan arkadaşlık siteleri ve evlilik siteleri için profil oluşturmaya ne dersin? Belki de bu sayede her zaman aradığın ama hiçbir yerde bulamadığın kız arkadaş ya da erkek arkadaş ile tanışma şansı bulabilirsin. Yeni bir arkadaşlık ve heyecan dolu bir yaz için harekete geçip birevlilik.com’te bir üyelik oluşturabilirsin. Buradaki üyeliğin ile anında site içinde gezinmeye başlayabilir, aradığın ilişiki için uygun kişilşerin olup olmadığını öğrenebilirsin. birevlilik.com, seni aradığın arkadaş ile tanıştırmaya, sana hayallerini kurduğun türden bir iliki ve aşk yaşatmaya hazır. Bunun için tek yapman gereken şey internete girmek ve arkadaşlık Selçuk araması yaparak istediğin aşk ile tanışmak. Unutma ki yalnızlıktan sıkılan ve arkadaş arıyorum diyen onlarca Selçuklu da senin gibi arkadaşlık sitelerinde geziniyor ve site içindeki arkadaş arama bölümünden kendilerine uygun bir partner arıyorlar. Şimdi senin de harekete geçmen ve belki de çok güzel bir evlilik yapacağın o kişiyi bulman gerek. birevlilik.com’te yapacağın ücretsiz gezinti ile uygun bulduğun kişi ile hemen sohbet etmeye başlayabilirsin.

Daha önce evlilik yaşamış olanların da burada olduklarını unutma. Aradığın eğer bir dul bayan ise onun da seni birevlilik.com’te bekliyor olabileceğini sakın unutma.

Diğer ilçe sayfalarımız

Arkadaşlık Aliağa

Arkadaşlık Balçova

Arkadaşlık Bayındır

Arkadaşlık Bayraklı

Arkadaşlık Bergama

Arkadaşlık Beydağ

Arkadaşlık Bornova

Arkadaşlık Buca

Arkadaşlık Çeşme

Arkadaşlık Çiğli

Arkadaşlık Dikili

Arkadaşlık Foça

Arkadaşlık Gaziemir

Arkadaşlık Güzelbahçe

Arkadaşlık Karabağlar

Arkadaşlık Karaburun

Arkadaşlık Karşıyaka

Arkadaşlık Kemalpaşa

Arkadaşlık Kınık

Arkadaşlık Kiraz

Arkadaşlık Konak

Arkadaşlık Menderes

Arkadaşlık Menemen

Arkadaşlık Narlıdere

Arkadaşlık Ödemiş

Arkadaşlık Seferihisar

Arkadaşlık Selçuk

Arkadaşlık Tire

Arkadaşlık Torbalı

Arkadaşlık Urla

Arkadaşlık Sitelerimiz

Arkadaşlık Ankara

Arkadaşlık İzmir

Arkadaşlık Adana

Arkadaşlık Antalya

Arkadaşlık Balıklesir

Arkadaşlık Bursa

Arkadaşlık Çanakkale

Arkadaşlık Edirne

Arkadaşlık Eskişehir

Arkadaşlık Hatay

Arkadaşlık İzmit

Arkadaşlık Kayseri

Arkadaşlık Manisa

Arkadaşlık Mersin

Arkadaşlık Muğla

Arkadaşlık Sakarya

Arkadaşlık Samsun

Arkadaşlık Tekirdağ

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir